X Factor 2014 je nečekaně předběhnut Hlasem na Nově

x factor 2014 - 9.3.2014

Foto: Redakce

Čeká nás podobná situace, která se stala před devíti lety. Televize Prima začala tehdy vysílat reality show VyVolení nečekaně dříve (než avizovala), a to z důvodu, aby viděli televizní diváci VyVolené dříve než konkurenční reality show Big Brother na TV Nova. Tento krok televize Prima přispěl k historicky nejvyšší sledovanosti TV Prima a je označován jako nejúspěšnější a nejlépe vymyšlený krok v historii českých televizí. Nyní po devíti letech se situace opakuje, ale je to přesně naopak. Tím, kdo tentokrát mění vysílací schéma a nasazuje show dříve než konkurence, je TV Nova.

Show Hlas ČeskoSlovenska 2014, která je přímou konkurencí show X Factor 2014 neodstartuje 12.3.2014 (po premiéře X Factoru), ale o týden dříve, konnkrétně 5.3.2014. První díl show X Factor tak bude odvysílán na Primě a JOJ tři dny po premiéře konkurenční show Hlas ČeskoSlovenska, což může hrát podobnou roli jako před devíti lety. Diváci začnou sledovat Hlas jako první a mohou tak u této show zůstat až do konce.

Televize Nova a Markíza oznámily změnu startu vysílání dnes ve čtvrtek, nejspíš z důvodu, aby nedošlo ještě ke změně vysílání X Factoru také o týden dříve, čímž by X Factor Hlas opět předběhl. To se ovšem nejspíš nestane, jelikož by musel být X Factor nasazen už teď v neděli, což je za tři dny, a to TV Prima a JOJ zcela jistě nestihne. Televize Nova a Markíza si tak oznámení o změně startu své show stretegicky promysleli dopředu.

Hlas startuje nově již tuto středu 5.3.2014, X Factor v neděli 9.3.2014.