X Factor: Oto Klempíř – nový hudební kat Česko Slovenska?

oto-klempir-prima-x-faktor-2014

Foto: Redakce

Naše redakce se zúčastnila víkendového natáčení první česko-slovenské verze této hudební reality show. V následujících článcích vám budeme přinášet postřehy, které jsme zachytili během tohoto natáčení. Jako první budeme rozebírat novou tvář v rámci talentových show, a to Otu Klempíře.

Pokud sledujete zahraniční talentové show, určitě jste zaznamenali, že takřka v každé zahraniční verzi například show X Factor (čti: X faktor), figuroval určitý „kat“ soutěže – jinak řečeno přísný porotce, který často svými nekompromisními názory, potápěl jednotlivé soutěžící. Typickým zahraničním katem je například Simon Cowell, který objevil skupinu One Direction.

Není tedy divu, že podobnou situaci chce televize Prima a JOJ přinést i na české a slovenské obrazovky. Televize tak musely zvolit někoho, kdo je uvnitř skutečně přísný a vykazuje tuto přísnost každou částí svého charakteru. V minulosti jsme již viděli pokusy o televizní katy – například v show ČeskoSlovensko má talent, kdy byl do role kata pasován tehdy Jaro Slávik. Televizní diváci ovšem po několika dílech odhalili, že Jaro Slávik vnitřně přísným není, nýbrž svou roli pouze hraje. Image „drsného chlápka“ navíc podlomila i Slávikova gay minulost, která vyšla na povrch před dvěma lety.

Tentokrát se pokusí televize JOJ a Prima v rámci show X Factor 2014 přinést skutečného kata na televizní obrazovky. Z toho, co jsme viděli na natáčení, musíme přiznat, že se jim to zatím daří. Oto Klempíř byl nekompromisní, na bučející publikum reagoval slovy: ,,Vy nerozhodujete,“ a nenechal se nikým přemluvit ke změně svého názoru. To, zda je Oto, člen české hudební skupiny JAR, skutečně uvnitř tak přísný, jak zatím působí, ukáže až čas. Zatím to ovšem vypadá, že tentokrát TV JOJ a Prima udělala v rámci show X Factor 2014 (oproti ČSMT) snad krok správným směrem.