XFactor.cz: Původní web zrušen, doména přesměrována na bulvár

xfactor.cz-x-factor.cz-mujxfactor.cz

Foto: Redakce

Českým divákům je tato show velmi dobře známa, před šesti lety zde probíhala vůbec první série, kterou vysílala televize Nova. Vůbec poprvé tak mohli čeští diváci vidět tento formát na televizních obrazovkách. Oproti Česku se Slovensko své vlastní verze zatím nedočkalo. Podobnou situaci jsme mohli zažít při show ČeskoSlovensko má talent, kdy slovenští diváci měli svou vlastní lokalizovanou verzi Slovensko má talent a Česko bylo do té doby bez své vlastní alternativy. To se změnilo až po letech, kdy se Talent dostal na české obrazovky poprvé, a to hned v česko-slovenské verzi. A právě podobná věc čeká Slovensko letos.

Televize Nova, která vysílala před šesti lety X Factor (2008), provozovala k této show i oficiální webové stránky na adrese www.xfactor.cz. Stejný web jsme mohli najít i na alternativních doménách www.x-factor.cz, www.xfaktor.cz a www.x-faktor.cz. Až do včerejška byl web stále funkční, jelikož ovšem televize Nova již nevlastní licenci na tuto show (tu zakoupila Prima s JOJ), musela tedy web zrušit (na webu se totiž vyskytovaly oficiální loga, ke kterým již Nova zkrátka nemá práva). Web z roku 2008 k soutěži X Factor tak Nova zrušila, a to přesměrováním adresy na svůj bulvární portál Prásk.cz. Pokud vás zajímá, jak vypadaly webové stránky televize Nova v roce 2008, můžete se podívat na galerii zde.

Otázkou je, zda to bude televizi Prima a televizi JOJ stačit. Může se totiž stát, že diváci, kteří budou chtít zadat oficiální adresu xfactor.cz (v domnění, že na ní naleznou letošní oficiální stránky soutěže) se jednoduše dostanou na konkurenční web televize Nova, což by televizi Prima a JOJ nemuselo být příjemné. Uvidíme, zda současná situaci zůstane zachována, nebo dojde k určitým změnám.

Naopak na Slovensku je situace zcela jiná. Televize JOJ odkoupila od neznámého uživatele doménu xfactor.sk, na které již televize JOJ dva měsíce provozuje svou oficiální webovou prezentaci k letošní sérii X Factoru.